death note

ryukl
Lise öğrencisi yagami light’nin ölüm meleği ryuk’un gökten düşürdüğü ölüm defterini alıp hunharca insanları öldürmesini konu alan animedir. Eski ve oldukça seveni olan bir yapım. Henüz 6 bölüm izledim ama -eğer başıma bir iş gelmeyecekse- ben hiç sevemedim. Satranç oynar gibi l ve yagami’nin her hamlesini anlatıyor. E salak mıyız biz hocam görüyoruz zaten ne olduğunu, niye her şeyi açıklıyorsun. edit: seriyi bitirdim. evet ilk başlar sıkıcıydı ama amane misa'nın gelmesine bir kaç bölüm kala zevk almaya başladım ve o geldikten sonra da bölümler su gibi akıp gitti. neden bu kadar abartıldığını malum bölümden sonra anladım.
ryuzaki öldüğünde moralim bozuldu ve çok üzüldüm. animenin devamı ise onsuz hep bi eksik kaldı.. işte o an anladım ki bu kadar kısa bir seride ryuzaki gibi bir efsaneyi yaratmak büyük bir başarıymş.
lamora
light güç için çıldırmasaydı davasına sonuna kadar katılırdım. Defter bana gelse ben de suçluları yazardım mantıklı olan bu gibi geliyor. Bu anime aslında 25 bölüm
jhawwarlihnn
Genel olarak herkesin ilk izlediği yada yeni başlayacak birine ilk önerdiği animedir.
L'nin öldüğü bölümden sonra kimin tarafında olursanız olun tadı kaçmaktadır.
fidget spinner
Başlangıç olarak en iyi animedir bence arkadaşlarıma hep animeye başlarken tavsiye ettiğimdir.L ve yagaminin kapışmaları çok zekice olduğundan çoğu zaman azım açık kaldı anime bana hiç sıkıcı gelmezken arkada çalan L s theme piyano müziğide ve intro outro müzikleri pek hoştu bence.
madaramasama
Animeye giriş animesidir fikrimce, serinin çok iyi yerleri var özellikle
light ve L in kimliklerinin açıklanmadan önce uzaktan olan zeka savaşları beni çok tatmin etmişti
fakat sonlara doğru anime bozmaya başlıyor güzel bir anime, death note sevmeyen kolay kolay anime sevmez zaten
animeci
izlemeye başladığımda duramadığım bıraktığımda ise yokluğunu hissetmediğim ve bu yüzden kısa bir sürede bitiremediğim ayrıca animeye yeni başlayacak olanlara önerilmesinden sıkıldığım anime.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol