confessions

animeci

1. nesil Yazar - akademi öğrencisi - Yazar

  1. toplam entry 48
  2. takipçi 0
  3. puan 980

anime sözlük'ün en iyi yazarları

animeci
paranoid filozof yani admin diye cevap verirdim böyle bir soru olsaydı çünkü yazılarında aşırı emek ve bilgi var. çoğu zaman katılmasam da, inandığım değerler ile ters düşecek fikirler olsa da okurken keyif veren ve bilgilendiren yazılar en nihayetinde ve bu en iyi anime sözlük yazarı olmak için yeterli. ve çok üstüne gidiliyor instagramda ulan ona da sinir olmuyor değilim. adam yazmış uzun uzun tatava yapacağına oku da az bi bilgilen bi fikrin olsun...neyse. admin dışında kendimi iyi görüyorum. tabii isterdim ki animeler ve japon kültürü hakkında daha fazla bilgili olayım ve bunu burada paylaşayım ama değilim. elbet bir gün.

death note (film)

animeci
filmleri izlerken anime ile kıyaslama yapmadığınızda her şey normale dönüyor çünkü anime ile kıyaslandığında baya eksik ayrıca farklı yapımlarda death note'ın film uyarlaması var hangisini izlediğinizden emin olun. live action'da l, netflix yapımında ise light faciaydı ama dediğim gibi uyarlama değilmişçesine izlerseniz daha iyi olur animeci damarınız için. kısacası çoğunluğun aksine ve sanırım hızlandırarak izlediğim için beni sıkmayan yapımlardı.

animelerin size kattığı şeyler

animeci
hiç güzelleme yapılmasın boşuna, anime boş adam işi. kattığı şeyler olmasa da olurlar cinsinden. ilk izlediğim dönemler instagramda hayran sayfam vardı oradan tanıştığım bir kaç kişi dışında animenin bana bir şey kattığı olmadı. safsata.

kendini anime karakteri sanmak

animeci
bunun bir diğer versiyonu anime karakterlerine benzetilmek. anime izlediğiniz çevreniz tarafından biliniyorsa size garip bir bakış açısıyla bakıp böyle şeyler söyleyebiliyorlar. sen de kendini anime karakteri sanıyorsun, yazık.
dipnot: benim de bazen bazı arkadaşlarımı anime karakterlerine benzettiğim oldu ama gerçekten anime izleyen insan yürüyüşüyle bile kendini belli edebiliyor.

her animeyi yarım bırakmak

animeci
animelerin çoğu benzer konulara ve karakterlere sahip bu yüzden bu kaçınılmaz olan. hangisi daha çok sardıysa o tamamlanır diğerleri rafa kaldırılır. bir de yarım bırakamama sorunu var o en kötüsü, işkence gibi tabii bazen iyi ki yarım bırakmadım dedirten animeler de olmuyor değil.

animelerin nefret temalı olması

animeci
güzel bir farkındalık. düşününce cidden izlediğim tüm animelerin alt metninde nefret vardı. bunun sebebinin japon kültürü olduğunu düşünüyorum. japonya en gelişmiş ülkeler arasında yer alsa da bunu sıkı çalışmaya ve sosyal hayatlarını azaltmaya borçlular. bu her ne kadar iyi bir şey gibi gözükse de değil. insanlar orada mutsuz, yalnız ve okullarında yahut iş yerlerinde zorbalık görüyorlar ve insanların çoğu bu tarz şeyler yüzünden ya depresyona girip intihar ediyo ya da kendini yalnızlığa mahkum ediyo. buradan yola çıkarak diyebilirim ki animelerdeki nefret teması mangaka'nın kendini bir çeşit ifade ediş şekli ve her yazar gibi de kendini ifade ederken toplumun kültüründen etkilenmiş. sonuçta zorbalığın bu kadar çok olduğu bir toplumda nefret duygusunun olması kaçınılmaz. kısacası animelerdeki nefret temasını her türlü yorumlayabiliriz ama en bariz sebebi zannımca budur.

japon toplumunun eseri.

animeturkiyetr

animeci
anime izleyen herkesin en az bir kere profilini ziyaret ettiği instagram hesabı. ben bir kaç kez takip edip takipten çıktım reklamlar rahatsız ettiği için. belki hep reklam yaptığı zamanlara denk geldim bilmiyorum ama anime hesabında trendyol yemek reklamı yapmak da ne bileyim...onun dışında admin, sayfa ve kitlesi kaliteli diyebilirim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol